Půjčky

Úvěry jsou základní aktivitou bank a největší položkou jejich aktiv, neboť tvoří největší část jejich příjmů. Jednoduše, čím zadluženější jsme, tím bohatší jsou naše banky. Úvěrový marketing je jeden z nejrozsáhlejších vůbec. Veškerá média se jen hemží reklamami na poskytování půjček. I banky mají v téhle oblasti konkurenci, protože nejsou jedinou institucí, která úvěry může poskytovat. Úvěr můžete dostat i díky platební kartě.

Úvěr se uzavírá mezi bankou a klientem na základě úvěrové smlouvy, mnohdy se vám poté objeví v internetovém bankovnictví. Pro získání půjčky musíte splňovat podmínky, které se liší podle konkrétní banky. Ta si prověří vaši finanční situaci a tím i vaši schopnost splácet. Nyní nezáleží na tom, jaký zůstatek máte na běžném případně studentském účtě. U fyzických je tohle řízení jednodušší než u právnických. Existuje široké spektrum druhů úvěrů

Spotřebitelské úvěry

Jsou poskytovány fyzickým osobám za účelem nákupu zboží nebo úhrady služeb. Pokud si tedy chcete pořídit auto, nějakou elektroniku nebo potřebujete zaplatit svému dítku školné či sobě rekvalifikační kurz, zažádáte si o spotřebitelský úvěr.
Pokud je čerpán jako neúčelový, můžete jej použít na cokoli. Abyste svůj úvěr dostali, budete muset prokázat dostatečně vysoký zdroj příjmů a některé banky požadují mít u nich nějakou dobu otevřený běžný účet. Banka vám poté sestaví splátkový kalendář.

Hypotéky

Jsou dlouhodobé účelové úvěry zajištěné nemovitostí. Hypotéku můžete získat k jakémukoli účelu, ale musíte ručit nemovitostí. Obvykle pokud vyřizujete hypotéku za účelem nákupu nebo třeba rekonstrukce nemovitosti, poskytují banky lepší úrokové sazby. Při splnění podmínek máte dokonce nárok na státní podporu! Minimální výše hypotéky se pohybuje okolo 300 000 korun, a za normálních okolností (úvěr financovaný prostřednictvím hypotečních zástavních listů) můžete získat úvěr maximálně do výše 70% hodnoty nemovitosti, kterou ručíte. Úvěr je podle zákona možno splácet 5 – 30 let, přičemž státní podpora se vztahuje na 10 let splácení. U hypoték je nižší úroková sazba, právě z důvodu zastavení nemovitosti. Je pohyblivá ale je možné ji zafixovat. S hypotékou jsou však kromě úroků spojené další poplatky, které jsou poměrně vysoké, takže pořízení hypotéky vskutku není levnou záležitostí. Proto je dobré začít si spořením. Další informace o hypotékách si u své banky můžete vyžádat přes elektronické bankovnictví, ale je nutné přitom hledět na bezpečnost.

pujcky